ЗАКОН НАВЧАЄ НЕ НАСТУПАТИ НА ТІ САМІ ГРАБЛІ

Дата: 20.03.2019 10:14

Боржник з Тростянеччини в минулому році вже мав змогу відчути на собі обмеження, які передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває до неплатників аліментів, сплативши 60 тисяч гривень боргових зобов’язань після того як не зміг виїхати за межі України.

В поточному році батько не став чекати встановлення тимчасових обмежень, які застосовуються після чотиримісячного терміну заборгованості, та сплатив 6 тисяч гривень аліментів для своєї доньки.

Юстиція Сумщини, в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Відповідальне батьківство» нагадує, що відповідно до закону, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

З початку дії закону #ЧужихДітейНеБуває до неплатників аліментів на Сумщині було застосовано більше 15 тисяч обмежувальних постанов.