ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Дата: 17.01.2019 15:51

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», завдяки якому запобігання цькуванню в Україні вийшло на новий рівень.

Середіншого, цей закон:

?? впершевизнаєюридичнопоняттябулінгу в українськомузаконодавстві;

?? передбачаєвідповідальність не тільки за вчинення, але й за приховуваннявипадківбулінгу;

?? запроваджує контроль директорівшкіл за виконаннямзаходів по протидіїбулінгу, розглядзаяв про випадкицькуваннявідучнів та їхбатьків.

Нагадуємо, відтепер цькування неповнолітнього буде каратися штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 та 1700 гривень відповідно) або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

Така ж поведінка, вчинена групоюосібабо повторно протягом року післянакладенняадміністративногостягнення,передбачає штраф від 1700 гривень до 3400 гривеньабогромадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинениймалолітнімиабонеповнолітніми особами вікомвід 14 до 16 років, відповідатимуть батьки кривдника.

Якщокерівник закладу освіти не повідомитьполіцію про відомійомувипадкицькуваннясередучнів, йогооштрафують на суму від 850 до 1700 гривень абопризначать виправніроботина строк до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.

Як захиститись та де отримати допомогу знайдете на платформі «Я МАЮ ПРАВО!»: http://pravo.minjust.gov.ua/.