ПЕРЕМОГА: ПРИЙНЯТО ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНІВ

Дата: 03.07.2018 15:45

Сьогоднінароднідепутатипідтримали у другому читанні та в ціломудругий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативиМіністерстваюстиції #ЧужихДітейНеБуває.

«Це колосальний крок для розбудови успішної України, адже захищене дитинство сьогоднішньої малечі – це підґрунтя для щасливого розвиненого європейського майбутнього наступних поколінь українців. В поточному році на користь дітей Сумщини стягнуто більше 50 мільйонів заборгованих аліментів», - зазначає керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

Прийняті законопроекти не лише посилюють відповідальність неплатників аліментів, а й розвиваютьінститутвідповідальногобатьківства.

Такожсередновацій:

- Система додатковихфінансовихсанкцій для неплатників у розмірівід 20% до 50% відсуми боргу у разійогонакопиченнябільше 1 року.

- Система автоматизованогоарештукоштівборжників.

- Притягнення до кримінальноївідповідальностіосіб, якіухиляютьсявідсуспільнокориснихробіт.

- Обов’язокзасудженихпрацювати, щобзабезпечитисплатуаліментів.

- Українці, якіхочутьпосістикерівні посади на держслужбі, повиннібудуть подати довідку про те, що вони не маютьборгів перед дітьмибільше 6 місяців.

- Звільненнячиновників, якімаютьзаборгованістьбільше 12 місяців.

- Застосуванняобмеженьпершого пакету до батьків, які не платятьаліментидітям з інвалідністюабо тяжко хворимдітямвжепісля того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.