У БОРЖНИКА З НЕДРИГАЙЛІВЩИНИ ЗДАЛИ НЕРВИ – ВІН ВИРІШИВ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИСЯ, ЩОБ ПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ ВЧАСНО

Санкції закону #ЧужихДітейНеБуває не залишать у спокої жодного батька, який легковажно ставиться до виконання своїх батьківських обов’язків. Так, в селищі Терни Недригайліського району батько, накопичивши перед сином Владиславом 21 тисячу гривень боргу, пройшов через усі заходи примусу, передбачені до неплатників аліментів законом #ЧужихДітейНеБуває. Йому вдавалося терпіти накладення арештів на майно і рахунки та застосування до нього тимчасових обмежень, але після того, як щодо нього було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, яким направлено неплатника на виконання суспільно корисних робіт, терпець увірвався. Відпрацювавши встановлені рішенням суду 240 годин, батько нарешті зрозумів, що краще самостійно платити аліменти та працевлаштувався на роботу в одне з сільськогосподарських підприємств району. Юстиція Сумщини нагадує, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Якщо ж такі аліменти мають сплачуватись на дитину, яка має інвалідність або є важкохворою, то заборгованість має становити у сукупному розмірі суму відповідних платежів за 3 місяці для притягнення боржника до адміністративної відповідальності.  Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам старше 55 років та чоловікам старше 60 років.

11:23 29.03.2019

ПОСЛУГИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ: ЗА ПОТРІБНИМИ ДОКУМЕНТАМИ ДО ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ МОЖНА НЕ ЙТИ

Юстиція Сумщини, використовуючи всі ефективні канали комунікації, активно роз’яснює громадянам про переваги використання онлайн сервісів Міністерства юстиції України, які надають можливість зручного й комфортного отримання послуг.

10:21 29.03.2019

САНКЦІЇ ЗАКОНУ #ЧужихДітейНеБуває НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ БАТЬКАМ НЕХТУВАТИ СВОЇМИ ДІТЬМИ

Градус цікавості до реалізації ініціативи Мін`юсту #ЧужихДітейНеБуває й на сьогодні залишається високим. Щоденно органи виконавчої служби стягують з горе-батьків великі суми заборгованих перед дітьми аліментів. Так, з початку 2019 року на користь малечі Сумщини було стягнуто 36 мільйонів гривень.

12:19 28.03.2019

БАТЬКИ ГЛУХІВЩИНИ: КОЖЕН САМ ОБИРАЄ ПЛАТИТИ АЛІМЕНТИ ЧИ ПОТРАПИТИ ПІД ДІЮ САНКЦІЙ ЗАКОНУ #ЧужихДітейНеБуває

Закон #ЧужихДітейНеБуває передбачає цілу низку заходів, які застосовуються до неплатників аліментів, починаючи від внесення відомостей до Єдиного реєстру боржників аліментів і закінчуючи кримінальною відповідальністю. На якій стадії зупинитися, сплатити борг і не доводити до дедалі серйозніших наслідків, вирішує сам боржник.

16:18 27.03.2019

БУТИ ПРИЧЕТНИМИ ДО ВИРІШЕННЯ ДОЛІ СВОЄЇ КРАЇНИ ЗАКЛИКАЮТЬ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ

Вже за тиждень в Українівідбудуться президентські вибори. Згідно опитування, менше третини молодих людей мають намір «однозначно» голосувати на майбутніх виборах. Задля підвищення обізнаності та для активізації молоді до участі у виборах фахівці юстиції, в рамках правопросвітницької кампанії «Я маю право голосу!», відвідали сумські виші.

09:53 26.03.2019

СЕЛФІ З ВИБОРЧИМ БЮЛЕТЕНЕМ КРАЩЕ НЕ РОБИТИ

Менш ніж за тиждень – 31 березня 2019 року – в Україні відбудуться президентські вибори. У зв’язку з цією подією, у громадян з’являється багато питань, одне з яких – що не можна робити під час голосування.

15:50 25.03.2019

МОБІЛЬНА ПРАВОВА ГРУПА ОХОПИЛА НОВІ ПИТАННЯ – ВИБОРЧИХ ПРАВ ТА ПРОЦЕДУР

Юстиція Сумщини продовжує динамічну масштабну роботу мобільних груп по наданню безоплатної правової допомоги. Сьогодні фахівці юстиції працювали в селах Вири та Річки Білопільського району. Спектр запитань традиційно широкий: право на аліменти, дотримання норм законодавства при укладенні договорів оренди земельних паїв, оформлення спадщини. Крім цього, нині, коли до виборів Президента України залишається все менше днів, особливу зацікавленість викликають саме питання виборчої тематики. Вони ґрунтовно й професійно висвітлюються у всеукраїнській правопросвітницькій кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!». Громадянам пояснено про права під час виборчого процесу, зроблено акцент на тому, що потрібно перевірити себе у списках виборців та роз’яснені наслідки у разі виявлення порушень під час виборів.

15:45 25.03.2019

ПРО УРЯДОВУ ПІДТРИМКУ ДЛЯ БАТЬКІВ ГОВОРИЛИ НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ СУМСЬКОЇ ШКОЛИ № 23

Реалізуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Відповідальне батьківство», фахівці юстиції Сумщини завітали на загальні батьківські збори Сумської загальноосвітньої школи № 23.

12:02 22.03.2019