A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Вільшанська громада
Сумська область, Недригайлівський район

Управління юстиції інформує

ІІ ТУР ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА: ЯК ПОВТОРНО ЗМІНИТИ МІСЦЕ ГОЛОСУВАННЯ?

21 квітня 2019 року в Україні відбудеться ІІ тур президентських виборів. Громадяни, які мають намір голосувати не за місцем реєстрації, повинні повторити процедуру зміни місця голосування. В рамках всеукраїнськоїправопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» юстиція Сумщини інформує виборців щодо зазначеної процедури. Так, для зміни місця голосування:

13:04 09.04.2019

ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТАМИ ВЧАТЬ ЗАХИЩАТИ СВОЄ ПРАВО НАВЧАТИСЯ ЧЕСНО – БЕЗ КОРУПЦІЇ

Фахівці юстиції Сумщини разом зі студентами юридичної клініки "Довіра" Сумського національного аграрного університету інформували всіх, хто навчається та викладає у вузі про недопущення хабарництва в стінах навчального закладу.  Юристи роз’яснили, що розуміється під поняттям неправомірної вигоди, відповідальність за яку передбачена статтею 368 Кримінального кодексу України. До неї відносяться як матеріальні предмети, так і немайнові вигоди, які можуть включати переваги, пільги, послуги, похвальні характеристики тощо. Одержання неправомірної вигоди карається штрафом від 17 тисяч гривень або арештом на строк від 3 місяців, або позбавленням волі на строк від 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років. Нагадали, що відповідальність передбачена і за надання неправомірної вигоди – це штраф від 8 500 гривень або обмеженням волі на строк від 2 років, або позбавленням волі на той самий строк. Щоб уникнути необхідності давати хабара, студенту необхідно сумлінно виконувати свої студентські обов’язки: відвідувати лекційні і семінарські заняття, готуватись до них і виконувати всі вимоги, які передбачені навчальною програмою. У випадку ж незаконної поведінки викладачів, не піддаватись на злочинні умови та повідомляти про це керівництво університету. Якщо ж останні ігнорують такі звернення, необхідно повідомити правоохоронні органи. Тож, прагнучи до розбудови успішної правової країни, необхідно запобігати корупції на всіх її рівнях, а особливо під час навчання, бо саме молоді жити у тій державі, яку вона побудує і з тими знаннями й навичками, які вона отримає.

13:02 08.04.2019

БАГАТСТВО НАЦІЇ В ЇЇ СИНАХ ТА ДОНЬКАХ: НА НЕДРИГАЙЛІВЩИНІ НАРОДИЛОСЯ 11 ДІТЕЙ

Народження малюка – це завжди благословення й радісна подія для родини, а в масштабах країни – багатство нації та її майбутнє.  За І квартал 2019 року на Недигайлівщині народилося 11 дітей.  Варто зазначити, що за звітній період лелека приніс жителям Недригайлівщини більше хлопчиків 6, а дівчаток 5.  Управління юстиції Сумщини щиро вітає новоспечених батьків з поповненням у родині та нагадує громадянам, що завдяки впровадженій Міністерством юстиції України послузі, відтепер свідоцтво про народження малюка можна отримати у пологовому будинку, заощадивши таким чином час, який батьки зможуть використати на благо своєї родини. Кохайтеся, а про документи подбає Мін’юст!

13:01 08.04.2019

ПІД СТРАХОМ СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБІТ БАТЬКО НА БІЛОПІЛЬЩИНІ СПЛАТИВ 28 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ БОРГУ ПО АЛІМЕНТАХ

Відповідальне батьківство – дуже складний та багатогранний процес, завдяки якому формуються не тільки повноцінні осередки суспільства, а й загалом міцна правова держава. Нажаль, у сучасному житті деяким батькам все ще притаманнабайдужість до власних дітей. Задля нагадування таким громадянам про малечу, яка потребує підтримки, Міністерство юстиції України запровадилозакон #ЧужихДітейНеБуває, важелі якого допомагають вплинути на горе-батьків.

12:40 04.04.2019

ЮСТИЦІЯ ІНФОРМУВАЛА ВЧИТЕЛІВ ПРО «ВІДПОВІДАЛЬНЕ БАТЬКІВСТВО» – РАЗОМ ДБАЄМО ПРО МАЙБУТНЄ

Нині, коли особливі акценти ставляться на правові знання (без них правову державу не зміцнити!), важливо, щоб серед тих, хто ознайомлений з новаціями та змінами, значимими соціальними проектами Мін’юсту, були й вчителі. Саме тому співпраця з освітянською спільнотою утверджується в багатьох напрямах. Фахівці обласної юстиції взяли участь у семінарі для учителів предметів «Правознавство» та «Громадянська освіта» міста Суми, що відбувся на базі комунальної установи Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20. Важливо було донести інформацію, сконцентровану у загальнонаціональному проекті «Я МАЮ ПРАВО!», зокрема у його соціально значимому напрямі «Відповідальне батьківство».  Учителям була корисною інформація про комплексну діяльність органів юстиції щодо утвердження нової філософії відповідального батьківства. Це і виконання Закону #ЧужихДітейНеБуває; надання батькам податкової знижки – суми, яка повертається державою зі сплаченого батьками податку на доходи й становить приблизно 18%; проект «Муніципальна няня» – відшкодування витрат на няню для дитини до 3 років (з 1 січня 2019 року розмір компенсації становить 1626 гривень щомісяця). Хто як не педагоги найкраще розуміють, що діти – майбутнє країни, і яким воно буде залежить сьогодні від усіх дорослих.

10:39 03.04.2019

ПРАВО ВИЇЗДУ ЗА МЕЖІ УКРАЇНИ – ПРИВІЛЕЙ ВІДПОВІДАЛЬНИХ БАТЬКІВ

Обмеження ініційованого Міністерством юстиції України закону, який в народі отримав назву #ЧужихДітейНеБуває, спрямовані на прищеплювання в аліментників простих істин – відповідального батьківства та свідомого ставлення до батьківських обов’язків. На цей раз робота фахівців юстиції Сумщини в рамках чинного законодавства допомогла дівчинці Вероніціотримати заборговані її батьком аліменти через обмеження право виїзду за кордон чоловіка.

12:27 02.04.2019

АЛІМЕНТИ АБО ОБМЕЖЕННЯ: ЩО ОБИРАЮТЬ БАТЬКИ?

Держава не припиняєконтролювати неплатників аліментів шляхом невідворотності наслідків за несплату коштів дітям. Наразі, якщо один із батьків ухиляється від виплат та має наявну заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовані постанови: 1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі; 4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

16:26 01.04.2019

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь