СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ СТАЮТЬ ДЖЕРЕЛОМ ЗАРОБІТКУ ДЛЯ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Завдяки притягненню батька на Білопільщині до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт за несплату аліментів, сину почали надходити кошти. Перший розмір виплати склав тисячу гривень. Кошти будуть надходити й надалі, оскільки батька притягнуто до 120 годин суспільно корисних робіт.

13:42 14.03.2019

В УКРАЇНІ СТАРТУВАЛА ПРАВОПРОСВІТНИЦЬКАКАМПАНІЯ «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ»

Міністерство юстиції України спільно з Центральною виборчою комісією в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» з метою підвищення рівня обізнаності громадян щодо виборчих прав, механізмів їх реалізації та захисту, виборчих процедур розпочало всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Я маю право голосу».

16:40 12.03.2019

СУМИ ПОВЕРНЕНИХ БОРГІВ ПО АЛІМЕНТАХ РІЗНІ. ВСЬОГО НА СУМЩИНІ СТЯГНУТО 24 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

Юстиція Сумщини продовжує результативну роботу по забезпеченню прав дітей на вчасну і повну виплату аліментів. Маючі дієві інструменти впливу на батьків-боржників, закладені у законі #ЧужихДітейНебуває, державні виконавці стягують чималі суми для дітей. З початку 2019 року діти Сумщини вже отримали понад 24 мільйонів гривень аліментів.  Так, у Сумах батько заборгував доньці Вікторії майже 39 тисяч гривень. Після спілкування з державним виконавцем, накладення арешту на все рухоме і нерухоме майно, він таки сплатив свої зобов’язання перед дитиною. Обмежувальні заходи спонукали й батька із Шостки сплатити на користь доньки Лілії аліментний борг у сумі більше 21 тисячі гривень та додатково штраф за невчасну сплату у розмірі 20% від заборгованої суми – 4243 гривень, які також отримала дитина. І подібних прикладів, коли батьки згадують про власних дітей тільки під силою примусових заходів, чимало. За останні дні у Сумах ще один батько сплатив понад 13 тисяч гривень, у Глухові – більше 11 тисяч, у Тростянці, Білопіллі – по 10 тисяч гривень. Якими б не були суми сплачених коштів, найважливіше – діти їх отримали, а значить закон #ЧужихДітейНебуває, ініційований Міністерством юстиції, діє беззаперечно.

14:49 11.03.2019

27 ВИКОНАВЧИХ ПРОВАДЖЕНЬ ЗА АВТОМОБІЛЬ

Приватний підприємець з міста Охтирка, неодноразово допускав несплату фінансових зобов’язань перед пенсійним фондом. В ході примусового виконання рішення державним виконавцем було оголошено в розшук майно боржника, на яке можливо звернути стягнення. Після того, як автомобіль боржника було затримано працівниками поліції, державний виконавець описав його, арештував та передав на зберігання представникам системи електронних торгів арештованим майном «СЕТАМ» для реалізації в рахунок погашення боргів чоловіка. Вказані дії державного виконавця неабияк занепокоїли боржника. Не бажаючи залишитись без транспортного засобу, ним впродовж трьох днів було сплачено борг в повному обсязі на суму майже 26 тисяч гривень по 27 виконавчим провадженням. Окрім того, з підприємця було стягнуто 10% виконавчого збору та біля 7 тисяч витрат на проведення виконавчих дій. Варто зазначити, що боржник міг би уберегти себе від зайвих затрат та скористатися перевагами добровільного виконання рішення суду, до яких належить: - бездоганна репутація, бо дані про боржника не потраплять до відкритого реєстру боржників (https://erb/minjust.gov.ua ); - свобода дій (щодо рішень суду про стягнення аліментів), а саме: батьки-аліментники мають змогу вільно їздити за кордон на відпочинок та у справах, керувати власним транспортним засобом, ходити на полювання з мисливською зброєю та брати повноцінну участь у вихованні дитини;  - майнова вигода, а саме: заощадження 10% від суми, що підлягала стягненню, та уникнення арешту й примусового вилучення майна, вільне користування їм без обмежень.

14:47 11.03.2019

НА СУМЩИНІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СЕРВІС ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ «ПЕНСІЙНИЙ ДОПОМОГОМОБІЛЬ»

Участь у презентації Допомогомобіля в селі Сад Сумського району взяли голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО та голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус Як зазначив Микола Клочко, Сумська область є першою в Україні, яка запровадила сервіс "Допомогомобіль". http://sm.gov.ua/…/17968-na-sumshchyni-prezentuvaly-servis-… Vadim Akperov, Іван Боршош, Alexandr Milash, Dmytro Zhyvytskyy

15:44 05.03.2019

У БОРЖНИКА ПО АЛІМЕНТАХ ЗАВЖДИ Є ВИБІР, ПРАВИЛЬНИЙ – ПІДКАЖЕ ЮСТИЦІЯ І СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Найперші результати роботи в межах Меморандуму, підписаному між Міністерством юстиції України та Державною службою зайнятості задля забезпечення подальшого покращення показників повернення дітям коштів, заборгованих батьками-аліментниками, вже є на Сумщині.Завдяки співробітництвупрацевлаштовані вже 3 боржники.

14:42 05.03.2019