ПРО УРЯДОВУ ПІДТРИМКУ ДЛЯ БАТЬКІВ ГОВОРИЛИ НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ СУМСЬКОЇ ШКОЛИ № 23

Реалізуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Відповідальне батьківство», фахівці юстиції Сумщини завітали на загальні батьківські збори Сумської загальноосвітньої школи № 23.

12:02 22.03.2019

АДРЕСНА ПРАВОВА ДОПОМОГА У ВІДДІЛІ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

Фахівці юстиції Сумщини багато уваги приділяють адресній, тобто призначеній конкретній категорії населення, правовій допомозі. Особливо важливо забезпечити кваліфікованими правовими консультаціями громадян соціально незахищених категорій, людей похилого віку.

12:01 22.03.2019

ГРОМАДЯНАМ ПОВАЖНОГО ВІКУ ПРО ПРАВО НА ВИКОНАННЯ РІШЕННЯ СУДУ

З метою сприяння адаптації пенсіонерів до нових соціальних умов та задля залучення старшого покоління в сучасне життя суспільства, спеціалісти юстиції разом з працівниками територіального центру соціального обслуговування, впроваджуючи соціально-педагогічну послугу «Університет ІІІ віку», зустрілися з громадянами поважного віку, які мешкають у селі Нижня Сироватка.

11:57 22.03.2019

ПРО ПРОТИДІЮ ПОРУШЕННЯМ НА ВИБОРАХ І НЕ ТІЛЬКИ: ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ СПІЛКУВАЛИСЯ З ЖИТЕЛЯМИ РОМНІВ ТА НЕДРИГАЙЛОВА

До виборів Президента України залишилось 10 днів. Задля інформування пересічних громадян щодо особливостей виборчих прав та виборчих процедур фахівці юстиції Сумщини в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» зустрічаються не тільки з жителями обласного центру, а й віддалених населених пунктів.

15:53 21.03.2019

БУЛІНГ, ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО, ПОДАТКОВА ЗНИЖКА, ВИБОРЧІ ПРАВА - НА ВСІ ЦІ ПИТАННЯ «ПРАВОВИЙ MessageBox» ДАСТЬ ВІДПОВІДЬ

Вже традиційно щотижня наповнений найактуальнішою інформацією від юстиції Сумщини «ПРАВОВИЙ MessageBox» направляється до нової школи.Цього разу місцем його розташування стала Сумська спеціалізована школа № 17.

11:50 21.03.2019

ЗАКОН НАВЧАЄ НЕ НАСТУПАТИ НА ТІ САМІ ГРАБЛІ

Боржник з Тростянеччини в минулому році вже мав змогу відчути на собі обмеження, які передбачені законом #ЧужихДітейНеБуває до неплатників аліментів, сплативши 60 тисяч гривень боргових зобов’язань після того як не зміг виїхати за межі України.

10:14 20.03.2019

СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО: ФАХІВЦІ ЮСТИЦІЇ ПІДВИЩУЮТЬ РІВЕНЬ ОБІЗНАНОСТІ ВИБОРЦІВ

Менш ніж за місяць в Україні відбудуться вибори Президента України. Згідно з опитуваннями, 47% громадян, які будуть голосувати вперше, не знають, як проголосувати на найближчих виборах, якщо будуть перебувати поза місцем реєстрації. А 60% переміщених осіб через бойові дії на Донбасі не знають, як голосувати в їхньому нинішньому місці проживанні.  В рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!», ініційованої Міністерством юстиції спільно з Центральною виборчою комісією, задля підвищення рівня обізнаності виборців щодо виборчих прав та виборчих процедур до, під час та після голосування на виборах, фахівці юстиції Сумщини провели правопросвітницькі заходи по всій області. Під час таких зустрічей правники розповідали відвідувачам та працівникам установ, а також пересічним громадянам про алгоритм перевірки себе в Державному реєстрі виборців, процедуру зміни місця голосування, особливості голосування внутрішньо переміщених осіб та громадян, які знаходяться за кордоном.  Крім того, фахівці юстиції роздавали громадянам інформаційні буклети з зазначеної теми, а в установах куточки відвідувачів обладнали дорожньою картою виборця, де покроково розписані дії виборця: 1. Перевірити себе у списку виборців. 2. Підготуватися, якщо громадянин голосуватиме не за зареєстрованим місцем проживання. 3. Проголосувати в день виборів – 31 березня 2019 року. 4. Проконтролювати хід виборів. В разі виявлення порушення – звернутися до голови виборчої комісії, офіційних спостерігачів або поліції. Варто зазначити, що у громадян було дуже багато питань щодо зазначеної теми. На кожне з них правники дали чітке роз’яснення. Тож, проводячи таку правопросвітницьку роботу, фахівці юстиції підвищують рівень обізнаності громадян в питаннях виборчих прав та виборчих процедур.

14:41 15.03.2019