ПОМІЧНИК ШКОЛЯРІВ ТА ЇХ БАТЬКІВ «ПРАВОВИЙ MessageBox» ОХОПЛЮЄ НОВІ ТЕРИТОРІЇ

Відповідаючи на виклик сьогодення, фахівці юстиції постійно оновлюють та наповнюють «ПРАВОВИЙ MessageBox» найактуальнішими інформаційними матеріали задля правової обізнаності підростаючого покоління та батьків школярів.

15:39 18.04.2019

СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ РОЗБУРКАЛИ БАТЬКА НА КРОЛЕВЕЧЧИНІ

На Кролевеччині батько заборгував доньці Каріні 10 тисяч гривень аліментів. В ході примусового виконання рішення державним виконавцем, відповідно до закону #ЧужихДітейНебуває, було внесено відомості про чоловіка до Єдиного реєстру боржників аліментів, накладено арешти на майно і кошти боржника та винесено постанови про встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, керування транспортними засобами, користування зброєю та полювання. Лише після того, як державним виконавцем було складено протокол про адміністративне правопорушення, та судом присуджено суспільно корисні роботи у кількості 120 годин, батько зрозумів, що справи серйозні та виплатив доньці усю суму заборгованості.

12:38 18.04.2019

ЗНАЮ – ДІЮ: ПІД ТАКИМ ГАСЛОМ ПРОЙШОВ ЦИКЛ ЗУСТРІЧЕЙ ФАХІВЦІВ ЮСТИЦІЇ ЗІ СТУДЕНТАМИ

Незабаром, 21 квітня 2019 року, в країні відбудеться повторне голосування на чергових президентських виборах. Реалізуючи під час ІІ туру своє виборче право, громадяни робитимуть не тільки свідомий крок до свого майбутнього, а й внесок у побудову міцної правової держави.

09:36 18.04.2019

ШОСТКИНСЬКА «ЗІРКА»: У ПРОБЛЕМНОГО ПІДПРИЄМСТВА З`ЯВИЛИСЯ ПЕРСПЕКТИВИ

Спільними зусиллями обласна влада та юстиція Сумщини знайшли шляхи вирішення проблем невиплати заробітної плати на Шосткинському казенному заводі «Зірка». Ще кілька днів тому ситуація здавалася безнадійною, і невиплачені працівникам борги по зарплаті лягали тяжким тягарем і на підприємство, і на економіку Шостки та й області загалом.

14:33 17.04.2019

ПРИБРАНІ ВУЛИЦІ ТА ПОСАДЖЕНІ КВІТИ – ТАК МАТИ ДБАЄ ПРО СИНА

На Білопільщині мати заборгувала синові понад 50 тисяч гривень аліментів. Державними виконавцями до жінки, яка не виявляє потреби піклуватися про дитину, було складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення та направлено до суду, яким боржниці було призначено 120 годин суспільно корисних робіт. Тепер мати змушена прибирати та озеленяти територію міста аби виплатити синові заборговані кошти.

10:32 17.04.2019

ЮСТИЦІЯ ТА ПОЛІЦІЯ СУМЩИНИ: ЗАХИЩАЮЧИ ВИБОРЧІ ПРОЦЕДУРИ ТА ПРАВА

Фахівці юстиції Сумщини в рамках всеукраїнської правопросвітницької кампанії «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!» постійно удосконалюють форми роботи, щоб роз’яснити виборцям особливості виборчих процедур та виборчих прав. Працівники правоохоронних органів також беруть участь у виборчому процесі, вартуючи порядок і законність виборчих процедур. Фахівці юстиції провели для працівників поліції лекцію, під час якої акцентували увагу на дотриманні законодавства у процесі голосування. Це стосується прав громадян під час голосування, дотримання процедури голосування, а також безпосереднього порядку на виборчих дільницях. Особливу увагу фахівці юстиції приділили обговоренню відповідальності, яка передбачена законодавством за порушення під час виборів. Учасники професійного діалогу підкреслили, що за перебігом голосування повинні спостерігати й пересічні громадяни. В разі, якщо виборець побачив порушення, він повинен звернутися до: голови відповідної виборчої комісії, офіційних спостерігачів, поліції. Поліція ж, у свою чергу, контролюючи правопорядок на виборчих дільницях, має попереджати громадян про кримінальну відповідальність за порушення під час голосування.

08:38 17.04.2019

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ: ПОРУШЕННЯ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Доброго дня! Я – житель міста Миколаєва і, як кожен українець, 31 березня обирав президента. Перебуваючи у кабінці для голосування, помітив як поруч зі мною, у сусідній кабінці, спрацьовує фотоспалах. Я знав, що заповнений виборчий бюлетень не можна фотографувати, тому одразу звернувся до спостерігачів та повідомив про цей факт. Розкажіть, будь ласка, які ще є види правопорушень і як правильно реагувати на них свідомим громадянам. Дякую!

13:37 16.04.2019

ЗБРОЯ ВАЖЛИВІША ЗА ДІТЕЙ?

Батьки іноді поводять себе як діти, тільки заборонивши їм робити бажане, можна досягти результату.

11:35 16.04.2019

ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ В ПРИМУСОВОМУ ПОРЯДКУ СТЯГУЄ ЄДИНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ВНЕСОК

Сплата єдиного соціального внеску – обов’язок усіх, хто займається підприємництвом. Від цього залежить не тільки наповнення державного бюджету, а й долі працівників, у яких від цієї сплати залежить пенсійне забезпечення у майбутньому.

08:34 16.04.2019